Dentální hygienistka Ostrava

Bc.Marcela Kuchařová

tel.: 603 885 756

první fotka
druhá fotka
třetí fotka

Zdravý a krásný úsměv je snem každého z nás.

Protože úsměv nám prozradí nejen to, jak je člověk naladěn, ale i to, jak pečuje o své zdraví a o své tělo. Touha mít přirozeně zářivě bílé zuby, bez kazů a zubního kamene, viditelného plaku či zánětu, je proto naprosto samozřejmá.

Co pro to musíte udělat

Navštívit ordinaci DENTÁLNÍ HYGIENY.Dentální hygiena je velmi důležitou součástí moderní stomatologie. Kazivost zubů ani zánět, ani paradentóza se nedědí. Jedná se o důsledek špatných hygienických návyků. Příčinu je tedy třeba hledat, podobně, jako v případě obezity, především ve špatných hygienických a stravovacích návycích v rodině.

Jestli při každé návštěvě u zubaře musíme podstoupit další vrtání, nebo dokonce trhání zubů, můžeme tedy z velké části ovlivnit my sami, a to správnou každodenní péčí o dutinu ústní. Minimálně 1xročně,by měl dentální hygienu navštívit každý z nás.

Jak na to, vám nejlépe poradí dentální hygienistka.

Kdo je dentální hygienistka

Je to vysokoškolsky vzdělaný odborník ve stomatologii, který je součástí moderního dentálního týmu. Dentální hygienistka je odbornice, která má na starosti kontrolu a prevenci zubních onemocnění (například zápachu z úst, zubního plaku, zubního kazu, zubního kamene, krvácení dásní, zánětu dásní a parodontitidy).

Pomáhá s léčbou zubních onemocnění, pomáhá s nácvikem správné péče o dutinu ústní a chrup, poradí s výběrem vhodných pomůcek. Provádí bělení zubů, pískování – air flow, nasazuje ochranné dláhy při nadměrném okusování, skřípání zubů (bruxismus) a podobně.

Nezapoměňte

Zdravý a krásný úsměv o člověku mnohé napoví.

TOPlist